Ruszyła rekrutacja uczestników projektu, który ma na celu wsparcie osób starszych i z niepełnosprawnościami zagrożonych przemocą. Projekt ten zakłada uruchomienie dwóch form pomocy w kwietniu bieżącego roku.

Pierwszą z nich jest pomoc psychologiczna, prawna oraz psychiatryczna, która będzie świadczona przez specjalistów w siedzibie SOW w Puławach przy ulicy Kołłątaja 64. Dyżury będą odbywały się zgodnie z harmonogramem, który zostanie opublikowany na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Puławach w zakładce „Projekt norweski”. Ponadto wsparcie będzie udzielane również drogą telefoniczną pod numerem 81 458 69 94 oraz przez internet pod adresem projekt.norweski@mops.pulawy.pl. W przypadku konieczności, specjaliści będą udzielali pomocy w miejscu zamieszkania uczestnika projektu.

Drugą formą wsparcia są grupy wsparcia dla opiekunów osób chorych na Alzheimera i choroby otępienne oraz osób z niepełnosprawnościami. Spotkania grupowe będą odbywały się w siedzibie SOW przy ulicy Kołłątaja 64, w sali 207 na pierwszym piętrze, wejście od strony parkingu. Spotkania będą miały miejsce 2 razy w miesiącu, a harmonogram zostanie opublikowany na stronie internetowej MOPS Puławy w zakładce „Projekt norweski”. Uczestnicy grup wsparcia będą mieli możliwość porozmawiania o swoich trudnościach, wymiany doświadczeń, odreagowania stresu oraz nabrania dystansu do codziennych problemów. Będzie również możliwość pozyskania wiedzy z zakresu potrzeb osób, nad którymi sprawują opiekę.

Zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane skorzystaniem z oferowanego wsparcia.

Źródło: pulawy.eu – Oficjalny Portal Urzędu Miasta Puławy

nordikiada Poprzedni artykuł Nordikiada 2023 rusza już w niedzielę!
nagroda prezydenta pulaw Następny artykuł Wręczenie nagród za wkład na rzecz społeczeństwa