Zwiedzając Puławy, nie wolno pominąć największych zabytków architektonicznych miasta. Rozległy kompleks pałacowo-parkowy gwarantuje spacery w urokliwym otoczeniu. Na amatorów bardziej aktywnego wypoczynku czekają także atrakcje serwowane m.in. przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Puławach. 

Puławy i okolice rajem dla amatorów miejskich spacerów i wycieczek rowerowych 

Puławy są częścią turystyczno-kulturalnego trójkąta województwa lubelskiego, który tworzą wraz z Nałęczowem i Kazimierzem Dolnym. To szlak, który warto odwiedzić. Puławy są przepięknym miastem, idealnym do aktywnego wypoczynku. To również lokalny ośrodek muzealnictwa. 

Można tu spacerować i podziwiać bogatą architekturę z okresu XVII, XVIII i XIX wieku. Zabytki koncentrują się w kompleksie pałacowo-parkowym, leżącym w pobliżu skarpy wiślanej. Podczas miejskich spacerów nie wolno pominąć okazałego Pałacu Czartoryskich, Świątyni Sybilli, Domu Gotyckiego, Pałacu Marynki czy bramy rzymskiej. 

W ciepłe dni warto wykorzystać rowery, aby zwiedzić miasto i jego okolice. Gdzie wybrać się na rowery w Puławach? Opcji jest mnóstwo. W Internecie krążą propozycje klimatycznych tras, przygotowane przez zapalonych cyklistów. 

Można wypróbować między innymi ścieżkę rowerową w Puławach wzdłuż Wisły albo niebieski szlak rowerowy, który zaczyna i kończy się w mieście, a biegnie przez Gołąb, rezerwat Piskory i Bałtów. Puławy przecina nawet odcinek międzynarodowego szlaku rowerowego łączącego Hel z Budapesztem.

MOSiR Puławy — basen, lodowisko i wiele więcej aktywnych atrakcji 

Jeśli pogoda nie dopisuje, piesze wycieczki można zamienić na aktywności pod dachem. Warto się ruszać, dbać o zdrowie, a przy tym dobrze bawić i korzystać z miejskich rozrywek, jakie oferują Puławy. Duży wybór zapewnia tu MOSiR Puławy. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji udostępnia obiekty przeznaczone do różnych aktywności. Jednym z nich jest kryta pływalnia przy Alei Partyzantów 11. 

Na basenie w Puławach aktywnie odpoczną nie tylko dorośli, korzystający z torów do pływania rekreacyjnego. Można wybrać się tu również z dzieckiem. Najmłodszych ucieszy zjeżdżalnia i brodziki. Starsi zrelaksują się w mokrej saunie lub jacuzzi. W trakcie wakacji przy ul. Hauke-Bosaka 1 w Puławach działa również odkryty aquapark

To nie tylko basen, ale i prawdziwy wodny plac zabaw, który ucieszy całe rodziny. Pod tym samym adresem, co kryta pływalnia, funkcjonuje również hala widowiskowo-sportowa. W obiekcie można wybrać się m.in. na siłownię w Puławach. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zabiera także w świat zimowego, a dokładnie lodowego szaleństwa. Lodowisko w Puławach mieści się przy ul. Hauke-Bosaka 1 i można z niego korzystać w mroźne miesiące. 
Na miejscu da się wypożyczyć łyżwy i pomoce do nauki jazdy na lodzie. MOSiR Puławy zaprasza również do skateparku. W ciepłe miesiące zabawę na lodowisku w Puławach zastępują rolki i deski. Skatepark mieści się przy ul. Niemcewicza 2. Zabawę idealną dla całej rodziny gwarantują również kręgle w Puławach. Kręgielnia funkcjonuje w mieście w kilku lokalizacjach, między innymi w Galerii Nova — centrum handlowym przy ul. Zielonej 3.

azoty puławy Poprzedni artykuł Wpływ Zakładów Azotowych Puławy na lokalny rynek gospodarczy
a co to jest praca konkurs gowork Następny artykuł GoWork organizuje konkurs dla przedszkolaków – zapraszamy!