Policjanci z Puław włączyli się w ogólnopolską akcję „Łączą nas Drzewa”, która ma na celu zalesianie terenów leśnych w Polsce. Wczoraj w Leśnictwie Wronów, na terenie Nadleśnictwa Puławy, funkcjonariusze, leśnicy, strażacy ochotnicy, myśliwi oraz przedstawiciele lokalnej społeczności i uczniowie z puławskich szkół wspólnie sadzili drzewa.

Inicjatywę zorganizowało Nadleśnictwo Puławy, a wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Komendant Powiatowy Policji w Puławach mł. insp. Rafał Skoczylas oraz Wójt Gminy Puławy Kamil Lewandowski.

Sadzone drzewa to sosny, które doskonale radzą sobie w polskich warunkach i potrafią przetrwać w danym miejscu ponad 100 lat. Akcja „Łączą nas Drzewa” ma na celu zwiększenie powierzchni zielonych płuc Polski, a co roku leśnicy w całym kraju sadzą około 500 milionów drzew. Inicjatywa nawiązuje do historycznego „Święta Lasu”, które zostało zainicjowane przez leśników w 1933 roku w celu zaangażowania społeczeństwa w ochronę naszych lasów.

Polecamy: Jakie studia po biol chemie? | Zakaz przywozu wybranych produktów z Ukrainy

Organizatorzy akcji są zadowoleni z wyników i już zapowiedzieli kolejne podobne inicjatywy w przyszłości. Sadzone wczoraj drzewa będą rosnąć w Nadleśnictwie Puławy, w Leśnictwie Wronów. Wspólna akcja pokazuje, że każda osoba może przyczynić się do ochrony naszego środowiska i zapewnienia bezpiecznej przyszłości dla kolejnych pokoleń.

Źródło: KPP Puławy

jakie studia po biol chemie Poprzedni artykuł Jakie studia po biol chemie?
bieg z aniolem Następny artykuł Niebieski Bieg z Aniołem – relacja i galeria