W Puławach odbył się charytatywny Niebieski Bieg z Aniołem, którego celem było zwrócenie uwagi na osoby ze spektrum autyzmu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Fundację Benedyktyński Zakątek i zgromadziło policjantów, pracowników oraz ich rodziny i przyjaciół.

W trzeciej edycji biegu wzięło udział wiele osób, które miały do wyboru różne trasy, w zależności od swoich możliwości. Były biegi na 10 i 5 kilometrów, nordic walking 8 km, marsz 5 km i spacer 3 km. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal przygotowany przez Anioły Dobroci.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Benedyktyński Zakątek, prowadzona przez puławskie Siostry Benedyktynki ze Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. Wsparcia i pomocy udzieliła Fundacja BezMiar, a także Urząd Miasta Puławy, Fundacja „Damy Radę”, OM NSZZ Solidarność Grupa Azoty Puławy S.A. oraz inne podmioty i placówki oświatowe.

Polecamy: Razem posadzili drzewa | Sławni ludzie bez matury

Mimo kapryśnej pogody i padającego deszczu na mecie, na wydarzeniu stawiło się wiele osób – biegacze, nordikowcy, spacerowicze, pracownicy Fundacji, rodzice i opiekunowie oraz podopieczni Fundacji, a także Siostry, które zarażały entuzjazmem i uśmiechem.

Po zakończeniu biegu wszyscy uczestnicy spotkali się na placu przed głównym budynkiem Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek na poczęstunek i gorącą herbatę. Fundacja zorganizowała konkurs, w którym uczestnicy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat autyzmu oraz wygrać nagrody.

Zebrane podczas wydarzenia fundusze zostaną przekazane na zakup platformy schodowej dostosowanej do potrzeb podopiecznych Fundacji. Niebieski Bieg z Aniołem to nie tylko sportowe wydarzenie, ale także okazja do wsparcia osób z autyzmem oraz zwiększenia świadomości społeczeństwa na temat ich trudności.

Źródło: KPP Puławy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

lacza nas dzrewa pulawy Poprzedni artykuł Ogólnopolska akcja „Łączą nas drzewa” w Puławach
mandat za jazde po alkoholu Następny artykuł Na podwójnym gazie pojechali po mandat