Lubelszczyzna jest nie tylko krainą czystych jezior i lasów, ale zapewnia też wiele atrakcji rodzinom z dziećmi. Jednym z najpopularniejszych celów wycieczek są Magiczne Ogrody znajdujące się w okolicach Puław. Jakie czekają nas tu atrakcje?

Dla kogo Magiczne Ogrody?

Zacząć należy od tego, że Magiczne Ogrody to jedyny tego typu rodzinny park tematyczny w Polsce. Został on zbudowany na podstawie autorskiej baśni, a jego celem jest to, co dla rodziców zwykle najważniejsze, czyli połączenie dobrej zabawy z elementami edukacyjnymi

Miejsce to doceniają goście, co przekłada się na dobre opinie i wysokie oceny wystawiane na Facebooku czy w Google. Zadowolenie rodziców przełożyło się też na nagrody, jakie park otrzymał do tej pory. W 2022 roku po raz czwarty wygrał w rankingu „Najlepszej atrakcji dla dzieci” i w „Top atrakcje”. Miejsce zostało również docenione przez Polską Organizację Turystyczną, Trip Advisor i portal okiemamy.pl. Liczne pozytywne komentarze gości Magicznych Ogrodów mówią same za siebie. 

Położenie i przyroda

Park tematyczny znajduje się w bardzo atrakcyjnej okolicy. Został usytuowany niedaleko Kazimierza i Janowca, w pobliżu miejsca, gdzie wznosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. W samym ogrodzie również zadbano o środowisko. Na powierzchni 18 hektarów posadzono aż milion różnych kwiatów, krzewów i drzew!

W takim otoczeniu dzieci w różnym wieku mogą zmierzyć się z karuzelami napędzanymi siłą mięśni, wypróbować wznoszące się ku niebu Smocze Łodzie czy zjechać na kilkunastometrowej zjeżdżalni usytuowanej w Krasnoludziej Wieży Prób. Miejscem, gdzie wszyscy mogą się zrelaksować oraz trochę ze sobą porywalizować jest między innymi drewniana tratwa na sadzawce. Atrakcją dla odważnych są natomiast Mosty w koronach Drzew o łącznej długości 400 metrów. 

Trzeba przyznać, że właściwie cała infrastruktura jest przemyślana i wykonana z dbałością o szczegóły. 

Zobacz też: Ile zarabia nauczyciel?

Bliskie spotkanie ze światem bajek

Dowiedzmy się teraz więcej o miejscach i postaciach, które w Magicznych Ogrodach tworzą tajemniczy świat bajek. Wśród nich koniecznie trzeba wymienić olbrzymich rozmiarów gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki, Smużki, magiczne ptaki, waleczne Krasnoludy i skłonne do żartów Mordole

Kolejne place zabaw i krainy to starannie zaprojektowane pola doświadczeń, mające pobudzać zmysły i wyzwalać kreatywność oraz naturalną ciekawość świata. Interesujące jest też sześć stref sensorycznych, z których każda skupia się na innej kategorii – węchu, smaku, wzroku, słuchu, dotyku i poczuciu równowagi. 

Wyszkoleni animatorzy także mają wiele do zaoferowania odwiedzającym. Przebrani za baśniowe postacie mogą pobawić się w berka, potańczyć czy dać pokaz fechtunku. 

Kiedy wybrać się do Magicznych Ogrodów?

Jeśli myślimy, że Magiczne Ogrody są dostępne tylko latem, to jesteśmy w dużym błędzie. Przestrzeń zaprojektowano w ten sposób, by zachwycała o każdej porze roku i zapewniała rozrywkę nawet w zimne czy w deszczowe dni. Pomagają w tym oczywiście różnorodne rośliny, urozmaicające krajobraz Ogrodów.

Park jest czynny każdego dnia, także w święta w godzinach między 10 a 19. Dzieci do lat 4 mogą korzystać z atrakcji bezpłatnie, dorośli płacą 29 złotych, a osoby poniżej 18 roku życia 24 złote.

Konstruktorzy Magicznych Ogrodów pomyśleli o wygodzie wszystkich odwiedzających ich gości, bez względu na wiek czy stopień sprawności. Dlatego też możemy coś przekąsić w miejscowej restauracji i cukierni oraz wypić przepyszną kawę w kawiarni. Przygotowano również sklep z pamiątkami. Co ważne, Park dostępny jest także dla osób niepełnosprawnych ruchowo (wszędzie zamontowano odpowiednie podjazdy). Skorzystać z atrakcji mogą nawet niewidomi, dla których na całym obszarze ustawiono tabliczki informacyjne zapisane alfabetem Braille’a. 

Rodzinom z dziećmi zapewniono wygodne toalety wyposażone w przewijaki i miejsce

do karmienia. Nie musimy się również martwić o sam dojazd do Magicznych Ogrodów – tutejszy parking pomieści kilkanaście autobusów i ponad 1000 samochodów. Nic dziwnego, że do Parku zjeżdżają wycieczki z całej Polski!

Źródło zdjęcia głównego: magiczneogrody.com

Położenie Magicznych Ogrodów na mapie:

wawoz korzeniowy dol Poprzedni artykuł Wąwóz Korzeniowy Dół – co zobaczyć w okolicach Puław
stok narciarki parchatka Następny artykuł Stok narciarski Parchatka – dla fanów sportów zimowych