Lubelszczyzna jest nie tylko krainą czystych jezior i lasów, ale zapewnia też wiele atrakcji rodzinom z dziećmi. Jednym z najpopularniejszych celów wycieczek są Magiczne Ogrody znajdujące się w okolicach Puław. Jakie czekają nas tu atrakcje?
Spis treści
ToggleDla kogo Magiczne Ogrody?
Zacząć należy od tego, że Magiczne Ogrody to jedyny tego typu rodzinny park tematyczny w Polsce. Został on zbudowany na podstawie autorskiej baśni, a jego celem jest to, co dla rodziców zwykle najważniejsze, czyli połączenie dobrej zabawy z elementami edukacyjnymi.
Miejsce to doceniają goście, co przekłada się na dobre opinie i wysokie oceny wystawiane na Facebooku czy w Google. Zadowolenie rodziców przełożyło się też na nagrody, jakie park otrzymał do tej pory. W 2022 roku po raz czwarty wygrał w rankingu „Najlepszej atrakcji dla dzieci” i w „Top atrakcje”. Miejsce zostało również docenione przez Polską Organizację Turystyczną, Trip Advisor i portal okiemamy.pl. Liczne pozytywne komentarze gości Magicznych Ogrodów mówią same za siebie.
Położenie i przyroda
Park tematyczny znajduje się w bardzo atrakcyjnej okolicy. Został usytuowany niedaleko Kazimierza i Janowca, w pobliżu miejsca, gdzie wznosi się jeden z największych zamków dawnej Polski. W samym ogrodzie również zadbano o środowisko. Na powierzchni 18 hektarów posadzono aż milion różnych kwiatów, krzewów i drzew!
W takim otoczeniu dzieci w różnym wieku mogą zmierzyć się z karuzelami napędzanymi siłą mięśni, wypróbować wznoszące się ku niebu Smocze Łodzie czy zjechać na kilkunastometrowej zjeżdżalni usytuowanej w Krasnoludziej Wieży Prób. Miejscem, gdzie wszyscy mogą się zrelaksować oraz trochę ze sobą porywalizować jest między innymi drewniana tratwa na sadzawce. Atrakcją dla odważnych są natomiast Mosty w koronach Drzew o łącznej długości 400 metrów.
Trzeba przyznać, że właściwie cała infrastruktura jest przemyślana i wykonana z dbałością o szczegóły.
Zobacz też: Ile zarabia nauczyciel?
Bliskie spotkanie ze światem bajek
Dowiedzmy się teraz więcej o miejscach i postaciach, które w Magicznych Ogrodach tworzą tajemniczy świat bajek. Wśród nich koniecznie trzeba wymienić olbrzymich rozmiarów gąsienice, smoki, Bulwiaki, Drzewce, wróżki, Smużki, magiczne ptaki, waleczne Krasnoludy i skłonne do żartów Mordole.
Kolejne place zabaw i krainy to starannie zaprojektowane pola doświadczeń, mające pobudzać zmysły i wyzwalać kreatywność oraz naturalną ciekawość świata. Interesujące jest też sześć stref sensorycznych, z których każda skupia się na innej kategorii – węchu, smaku, wzroku, słuchu, dotyku i poczuciu równowagi.
Wyszkoleni animatorzy także mają wiele do zaoferowania odwiedzającym. Przebrani za baśniowe postacie mogą pobawić się w berka, potańczyć czy dać pokaz fechtunku.
Kiedy wybrać się do Magicznych Ogrodów?
Jeśli myślimy, że Magiczne Ogrody są dostępne tylko latem, to jesteśmy w dużym błędzie. Przestrzeń zaprojektowano w ten sposób, by zachwycała o każdej porze roku i zapewniała rozrywkę nawet w zimne czy w deszczowe dni. Pomagają w tym oczywiście różnorodne rośliny, urozmaicające krajobraz Ogrodów.
Park jest czynny każdego dnia, także w święta w godzinach między 10 a 19. Dzieci do lat 4 mogą korzystać z atrakcji bezpłatnie, dorośli płacą 29 złotych, a osoby poniżej 18 roku życia 24 złote.
Konstruktorzy Magicznych Ogrodów pomyśleli o wygodzie wszystkich odwiedzających ich gości, bez względu na wiek czy stopień sprawności. Dlatego też możemy coś przekąsić w miejscowej restauracji i cukierni oraz wypić przepyszną kawę w kawiarni. Przygotowano również sklep z pamiątkami. Co ważne, Park dostępny jest także dla osób niepełnosprawnych ruchowo (wszędzie zamontowano odpowiednie podjazdy). Skorzystać z atrakcji mogą nawet niewidomi, dla których na całym obszarze ustawiono tabliczki informacyjne zapisane alfabetem Braille’a.
Rodzinom z dziećmi zapewniono wygodne toalety wyposażone w przewijaki i miejsce
do karmienia. Nie musimy się również martwić o sam dojazd do Magicznych Ogrodów – tutejszy parking pomieści kilkanaście autobusów i ponad 1000 samochodów. Nic dziwnego, że do Parku zjeżdżają wycieczki z całej Polski!
Źródło zdjęcia głównego: magiczneogrody.com
Położenie Magicznych Ogrodów na mapie:
Podobne
Aktywny odpoczynek w Puławach – nie trzeba się nudzić!
Zwiedzając Puławy, nie wolno pominąć największych zabytków architektonicznych miasta. Rozległy kompleks pałacowo-parkowy gwarantuje spacery w urokliwym otoczeniu. Na amatorów bardziej...
Muzeum Nietypowych Rowerów w Gołębiu – prawdziwa gratka dla miłośników jednośladów!
W trójkącie turystycznym obejmującym Puławy, Nałęczów i Kazimierz Dolny znajdziemy szereg widokowych ścieżek rowerowych. Jednak prawdziwą gratką dla miłośników tego...
Stok narciarski Parchatka – dla fanów sportów zimowych
Wydaje się, że na narty koniecznie trzeba jechać do Zakopanego lub w inne oblegane przez miłośników tego sportu miejsce. Tymczasem...
Wąwóz Korzeniowy Dół – co zobaczyć w okolicach Puław
Niezależnie od tego, czy mieszkamy w okolicach Puław, czy jesteśmy tu tylko przejazdem, warto żebyśmy zobaczyli miejscowe osobliwe atrakcje, których...
Znani ludzie urodzeni w Puławach
Puławy znane są z przemysłu, jako region turystyczny oraz dawna siedziba książąt Czartoryskich. W mieście tym urodziło się też sporo...
Puławy ciekawostki z historii miasta – czy słyszałeś o wszystkich?
Z czym kojarzą nam się Puławy? Niektórzy wiedzą, że jest to spore miasto w województwie lubelskim i kojarzą je z...