Dwaj mieszkańcy Puław zostali zatrzymani przez policję z powodu kradzieży telewizora i laptopa. Ich aresztowanie było wynikiem incydentu, który miał miejsce podczas spotkania towarzyskiego w Puławach w czasie świąt. 59-letnia kobieta zaprosiła jednego z mężczyzn, którego poznała na mieście, do swojego mieszkania, gdzie doszło do kradzieży. Policjanci zidentyfikowali sprawców i zatrzymali ich wraz z kradzionym sprzętem. Teraz grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Zatrzymanie dwóch mężczyzn w wieku 50 i 52 lat to finał spotkania, które miało miejsce w Lany Poniedziałek w Puławach. Policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży dzień po tym wydarzeniu. Według zawiadomienia, kobieta spotkała mężczyznę „na mieście” i zaprosiła go do swojego mieszkania. Tam wraz z jego kolegą pili alkohol, a po tym, jak 59-latka zasnęła, obaj mężczyźni ukradli z jej mieszkania telewizor i laptop o wartości 2300 złotych.

Policja ustaliła personalia podejrzanych i zatrzymała ich. Mężczyźni początkowo zaprzeczali, że mieli coś wspólnego z kradzieżą, ale przeszukanie mieszkania jednego z nich pozwoliło na odnalezienie skradzionych przedmiotów. Okazało się, że wykorzystując klucze do mieszkania kobiety, którą wcześniej spotkali, dokonali kradzieży podczas gdy ona spała. Usłyszeli już zarzuty i grozi im kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Polecamy: Narkotyki z Hiszpanii w Puławach | Okradła staruszka, a miała sprzątać

Mężczyźni przyznali się do kradzieży i zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Oboje zostali osadzeni w celach śledczych, gdzie będą czekać na proces i wyrok sądu.

Warto podkreślić, że kradzież z włamaniem to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat. Zgodnie z kodeksem karnym, osoby, które dopuszczają się tego typu czynów, muszą liczyć się z konsekwencjami swojego postępowania.

Dlatego też, jeśli ktoś stanie się ofiarą przestępstwa lub zauważy podejrzane zachowanie innych osób, powinien niezwłocznie zawiadomić odpowiednie służby. Tylko w ten sposób można skutecznie przeciwdziałać przestępstwom i zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Źródło: KPP Puławy

nagroda prezydenta pulaw Poprzedni artykuł Wręczenie nagród za wkład na rzecz społeczeństwa
mial amunicje i nartkotyki pulawy Następny artykuł Był podejrzany o kradzież, miał narkotyki i amunicję