Pracownica zajmująca się sprzątaniem i pomocą w codziennych obowiązkach została zatrzymana pod zarzutem kradzieży 10 tysięcy złotych 78-letniemu mieszkańcowi Puław. Kobieta uległa pokusie, gdy zauważyła schowane w szafie banknoty, myśląc, że właściciel nie zauważy ich braku. Część pieniędzy udało się odzyskać, jednak pozostała kwota została wydana na duże zakupy świąteczne. 43-latka grozi teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Policja prowadzi dalsze dochodzenie w tej sprawie.

W dniu 11.04.2023 r puławscy kryminalni dokonali zatrzymania 43-letniej kobiety, podejrzanej o popełnienie kradzieży pieniędzy na szkodę 78-letniego mieszkańca Puław. Sprawa została zgłoszona przez samego mężczyznę, który informował, że z jego pokoju zniknęło 10 tysięcy złotych. Po przeprowadzeniu odpowiednich ustaleń, funkcjonariusze zwrócili swoją uwagę na osobę, która od niedawna zajmowała się opieką nad poszkodowanym. Okazało się, że podejrzana kobieta znajdując w szafie plik pieniędzy, uległa pokusie.

Po zatrzymaniu, podejrzana przyznała się do kradzieży przed świętami, licząc na to, że właściciel mieszkania nie zauważy straty. Większą część skradzionych pieniędzy przeznaczyła na zakupy świąteczne. Choć część pieniędzy udało się odzyskać, 43-latka musiała stawić się przed policją i usłyszała zarzuty. Teraz odpowie przed sądem i grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności, jak również zwrot skradzionej kwoty.

Źródło: KPP Puławy

sławni ludzie bez matury Poprzedni artykuł Sławni ludzie bez matury
narkotyki pulawy Następny artykuł Narkotyki z Hiszpanii w Puławach?