Trzy miesiące tymczasowego aresztu zostały nałożone na 37-letniego mężczyznę, u którego policjanci z Puław znaleźli kilkaset gramów suszu marihuany oraz nielegalną amunicję do karabinu. Narkotyki zostały ujawnione podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, które zostało przeprowadzone w związku ze sprawą kradzieży pieniędzy na szkodę 73-latka z Puław.

Decyzja o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące wobec 37-letniego mieszkańca powiatu puławskiego została podjęta wczoraj. Policjanci z KPP w Puławach złożyli wniosek w tej sprawie.

Mężczyzna został zatrzymany w tym tygodniu w związku z kradzieżą pieniędzy na szkodę 73-letniego mieszkańca Puław. Starszy mężczyzna zgłosił się do komendy po świętach, informując, że z jego mieszkania zginęło 70 tysięcy złotych. Podejrzewał o to znajomego, który odwiedził go w święta.

Polecamy: Kradzież po spotkaniu z nieznajomym | Kryminalny po służbie zatrzymał poszukiwanego

Kryminalni pojechali do wskazanego mężczyzny na przeszukanie. W trakcie przeszukania nie znaleźli pieniędzy, ale ujawnili kilka plastikowych wiader i słoików wypełnionych suszem marihuany. Ponadto ujawnili 10 naboi karabinowych Mauser, na które 37-latek nie miał pozwolenia.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał trzy zarzuty – posiadania znacznej ilości środków odurzających, kradzieży pieniędzy oraz posiadania amunicji bez zezwolenia. Na wniosek Policji i prokuratury został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Źródło: KPP Puławy

kradzież w puławach Poprzedni artykuł Wpadł na kawę, wyszedł z telewizorem i laptopem
superdzielnicowy Następny artykuł Zagłosuj na SuperDzielnicowego