Wczoraj doszło do dwóch przypadków zatrzymania nietrzeźwych kierowców, którzy stanowili zagrożenie na drodze. Pierwszy z nich to kierowca Forda, który mając 2,7 promila alkoholu w organizmie, postanowił przyjechać po materiały budowlane do sklepu w gminie Kazimierz Dolny. Jego nietrzeźwa jazda nie umknęła uwadze przypadkowych świadków, którzy zareagowali odpowiedzialnie i powiadomili policję. Funkcjonariusze potwierdzili stan nietrzeźwości u kierowcy, który okazał się 51-letnim mieszkańcem gminy Kazimierz Dolny. Co więcej, mężczyzna miał również zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Kilka godzin później, na jednej ze stacji paliw w Puławach, kolejny nietrzeźwy kierowca został zatrzymany. Tym razem była to osoba prowadząca Peugeota, która zauważona została przez przypadkowe osoby, gdy usiłowała wypłacić pieniądze z bankomatu. Świadkowie zareagowali odpowiednio i wezwali policję. Badanie na trzeźwość wykazało, że kierowca był w stanie nietrzeźwości i miał w organizmie 2,5 promila alkoholu. 50-letni mieszkaniec powiatu leżajskiego stracił prawo jazdy i został zatrzymany.

Polecamy: Niebieski Bieg z Aniołem | Miała sprzątać, okradła staruszka

Obaj kierowcy odpowiedzą za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Ponadto, 51-latek z gminy Kazimierz Dolny będzie musiał odpowiedzieć również za złamanie zakazu sądu. Obydwaj mężczyźni narażą się na konsekwencje w postaci kary pozbawienia wolności i grzywny, a także będą musieli zapłacić wysokie świadczenie w wysokości do 60 tysięcy złotych. Dzięki odpowiedzialnej postawie świadków, udało się uniknąć tragedii i zatrzymać niebezpiecznych kierowców.

Źródło: KPP Puławy

bieg z aniolem Poprzedni artykuł Niebieski Bieg z Aniołem – relacja i galeria
nagrody prezydenta pulaw Następny artykuł Nagrody Prezydenta wręczone