W sali widowiskowej Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika” odbyła się uroczystość wręczenia Nagród Prezydenta Miasta Puławy za działalność na rzecz społeczeństwa obywatelskiego. Nagrodzono organizacje pozarządowe oraz ludzi dobrej woli, którzy pomagają drugiemu człowiekowi bezinteresownie, nie oczekując pochwał ani uznania.

W kategorii Puławska Organizacja Pozarządowa Roku nagrodę otrzymały: Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Puławach, Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości”, Uczniowski Klub Sportowy Badminton Puławy i Żeński Klub Sportowy „Izabella” Puławy. Każda z nagrodzonych organizacji działa na rzecz mieszkańców Puław i okolic, podejmując działania na wielu płaszczyznach, od humanitarnych i społecznych po sportowe i ekologiczne. Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Puławach może poszczycić się ponad 100-letnim dorobkiem, Stowarzyszenie „Przeszłość-Przyszłości” obchodziło jubileusz 10-lecia, a Uczniowski Klub Sportowy Badminton Puławy rozpoczął działalność w 2020 roku i już osiągnął spore sukcesy. Żeński Klub Sportowy „Izabella” Puławy jest jedynym w powiecie klubem prowadzącym szkolenie z piłki nożnej dziewczynek.

wreczenie nagrod prezydenta w pulawach

Kategoria „Puławski Społecznik Roku:

Pierwsza nagroda została przyznana Pani Danucie Buczek, długoletniej wolontariuszce w miejscowym schronisku dla bezdomnych zwierząt. Codziennie, niezależnie od pogody, spędza kilka godzin w schronisku, aktywnie uczestnicząc w opiece nad zwierzętami. Jej opiekuńcze, empatyczne i ciepłe podejście tworzy domową atmosferę dla naszych mniejszych przyjaciół zwierząt. Pani Buczek zachęca także ludzi do adopcji zwierząt ze schroniska poprzez media społecznościowe, zwiększając ich szanse na znalezienie nowej, kochającej rodziny.

Drugą laureatką nagrody była Pani Irena Grochecka, członkini Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Katolickie Bractwo „Bratek”. Aktywnie zaangażowana w działalność stowarzyszenia, mobilizując członków do udziału w życiu społecznym, organizując wycieczki integracyjne, imprezy towarzyskie, pobyty rehabilitacyjne i skutecznie działając na rzecz seniorów Puław. Pani Grochecka jest zawsze otwarta na innych i gotowa do udzielenia pomocy i wsparcia potrzebującym.

Polecamy: Jechali na podwójnym gazie – prosto po mandat | Narkotyki z Hiszpanii przechwycone w Puławach

Trzecią nagrodę otrzymał Pan Witold Guz, który od ponad 50 lat prowadzi sekcję podnoszenia ciężarów w klubie sportowym „Wisła” w Puławach. Jest pomysłodawcą i inicjatorem tej dyscypliny sportowej w naszym mieście. Zawsze podaje pomocną dłoń młodym ludziom w trudnych chwilach, poświęcając swój czas na ich edukację i pomagając im budować przyszłość. Pan Guz jest mentorem wielu medalistów, mistrzów i zwykłych sportowców, którzy, nawet jeśli nie zawsze osiągali wielkie wyniki sportowe, otrzymali coś bardziej wartościowego – szansę na powrót na właściwą drogę.

Czwartą nagrodę otrzymała Pani Natalia Kawala, członkini grupy żonglersko-animacyjnej Teatru SPUT2. Aktywnie uczestniczy we wszystkich działaniach grupy, często inicjując i przyczyniając się do organizacji wielu kampanii charytatywnych i pomocowych we współpracy z różnymi organizacjami i instytucjami Puław. Jej zaangażowanie i spontaniczna chęć pomocy innym ustanawiają nowe standardy zachowania dla młodzieży Puław, opierające się na udzielaniu bezinteresownej pomocy.

Piątą nagrodę otrzymała Pani Klara Pietras, urodzona aktywistka. Jest harcerką od dzieciństwa i aktywnie wolontaryzuje się w różnych organizacjach i fundacjach. Jest członkinią grupy żonglerskiej i ognistej działającej w teatrze SPUT2. Wyróżnia się swoją pracowitością, pragnieniem rozwoju i dążeniem do udoskonalania swoich umiejętności. Chętnie pomaga w organizowaniu wydarzeń charytatywnych, patriotycznych i kulturalnych, stanowiąc dla innych młodych ludzi dobry przykład.

Szósta nagroda została przyznana Panu Stanisławowi Szajowskiemu, sportowcowi i długoletniemu kierownikowi sekcji lekkoatletycznej w klubie sportowym „Wisła” w Puławach. W swojej pracy zawsze przestrzega zasad fair play i uczciwej rywalizacji – wartości nadrzędnych w sporcie i codziennym życiu. Pan Szajowski charakteryzuje się wysoką etyką pracy, dokładnością i odpowiedzialnością za powierzone zadania. Jego postawa, cechująca się spokojem, cierpliwością i szacunkiem dla innych, stanowi wzór dla przyszłych pokoleń.

Siódma nagroda trafiła do Pani Ireny Szczęsnej, która od wielu lat jest niezmordowaną wolontariuszką dla społeczności Puław. Zaangażowana jest w liczne działania społeczne i inicjatywy, zawsze gotowa do pomocy potrzebującym. Pani Szczęsna jest inspiracją dla wielu i cennym członkiem społeczności Puław. Jej bezinteresowna praca wpłynęła pozytywnie na życie wielu ludzi.

Ostatnią nagrodę otrzymał Pan Aleksander Zdybel, który jest zaangażowany w rozwój sportu w Puławach od wielu lat. Jako trener konkurencji technicznych w sekcji lekkiej atletyki Klubu Sportowego „Wisła” Puławy, wychował już setki zawodników, którzy reprezentowali nasze miasto na wielu zawodach sportowych, często zdobywając medale. Pan Aleksander jest przykładem tzw. „starej szkoły trenerskiej”, która kładzie nacisk nie tylko na osiąganie wyników sportowych, ale również na wychowanie, dobre maniery i przestrzeganie zasad, którymi należy kierować się w życiu.

Nagroda Specjalna z okazji jubileuszu organizacji pozarządowej

Stowarzyszenie „Rodzina”, Klub Sportowy „Azoty-Puławy”, Puławska Fundacja Osób Niepełnosprawnych PA-KT, Katolickie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Bratek” i Klub Sportowy „Wisła” Puławy otrzymały Nagrodę Specjalną z okazji jubileuszu organizacji pozarządowej. Stowarzyszenie „Rodzina” działa od 2008 roku i wyróżnia się aktywnością w wielu dziedzinach, m.in. kulturalnej, sportowej i charytatywnej. Klub Sportowy „Azoty-Puławy” został założony w 2003 roku i od 2006 roku nieprzerwanie występuje w Superlidze piłki ręcznej, zdobywając wiele medali mistrzostw Polski i grając w europejskich pucharach. Puławska Fundacja Osób Niepełnosprawnych PA-KT działa od 2001 roku i pomaga osobom z niepełnosprawnością, wspierając ich rozwój i integrację społeczną. Wszystkie organizacje zostały nagrodzone za swoją długoletnią i znaczącą działalność na rzecz lokalnej społeczności Puław.

Źródło: pulawy.eu – oficjalny portal Urzędu Miasta Puławy

mandat za jazde po alkoholu Poprzedni artykuł Na podwójnym gazie pojechali po mandat
mtb mazovia Następny artykuł MAZOVIA MTB Marathon już w niedzielę!